Flappy Bird Neden Kalktı?

Sponsorlu Bağlantılar
Flappy Bird’ün geliştiricisi Vietnamlı Dong Nguyen, son ayların en tutulan seyyar (mobil) oyununu uygulama dükkanlarından kaldırarak ününe ün ilave etti. Nguyen, olayın perde arkasını Forbes’a söyledi.
Flappy Bird’ü, kişilerin boş dönemlerinde kafalarını dağıtması için geliştirdiğini öne süren Nguyen, bu derece bağımlılık yapmakta olan 1 oyun geliştirmek arzulamadığını, bunun zatı için de şanssız 1 sürpriz olduğunu söyledi.

Oyunun uygulama iş yerlerine muhakkak geri dönmeyeceğinin altını çizen Vietnamlı geliştirici, oyundan hâlâ getiri sağladığını da reddetmiyor. Flappy Bird’den gündelik elli bin $ kazanıp kazanmadığı sorulduğunda ise tam sayısı bilmediğini sadece büyük 1 meblağ olduğunu doğruladı.
 Yirmidokuz yaşıdanki Nguyen, ailesinin, Flappy Bird’ü geliştirdiğini, hatta öyle 1 oyunun mevcut olduğunu dahi bilmediklerini bildirdi.

Nguyen, oyunu tamamıyla insani sebeplerden geri çektiğini belirtiyor. üstünde çok büyük 1 medya ve hayran baskısı olduğunu ve bundan bunaldığını katan Nguyen, Flappy Bird’ü takıntı derecesinde bağımlılık meydana getirdiği için kaldırdığını anlattı.
Dong Nguyen’in artırdığı daha çok fazla oyun mevcut ve bunlardan Super Ball Juggling ve Shuriken Block, uygulama mağzalarında yüksek bölümlerde bulunuyor. Nguyen, söylediğimiz oyunların bağımlılık yapmadığını, ‘zararsız’ olduklarını belirtiyor ve ileride geliştireceği oyunlardan  Flappy Bird gibi- takıntı derecesinde bağımlılık yapmakta olan olursa, onları da kaldırmaktan çekinmeyeceğini izah etti.
Sponsorlu Bağlantılar