Flappy Bird Oyunu Oyna, Flappy Bird Hileleri

Sponsorlu Bağlantılar
flappy bird oyna

Flappy Bird Oyna, Flappy Bird Hileleri, Flappy Bird Geyikleri


Akıllı telefon ve tabletler için yayınlanan oyun Flappy Bird adeta bir fenomen oldu. Çok kısa bir sürede 100 milyonu aşkın kullanıcı tarafından indirilen Flappy Bird Oyunu tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Daha önceleri Candy Crus gibi oyun çılgınlıkları görsekte bu hepsinden daha farklı. İnsanlar Flappy Bird oynayarak en yüksek skoru yapabilmek için adeta deliriyor. Sosyal medyada Flappy Bird oyunu oynarken çıldırıp telefonunu tabletini kıran insanlara ait olduğu iddia edilen videolar ve resimler çokça paylaşılıyor.

90'lı yılların oyunları gibi piksel piksel karelerin olduğu, aslında çok basit bir oyun olan Flappy Bird oyununu bu denli popüler bir oyun yapmasının sebeni oyunda ilerlemenin oldukça zor olması. Oyunda Süper Mario 'dan hatırlayacağınız Mario'nun içine girdiği yeşil borular ve bir de kuş var. Ekrana dokunarak uçurduğumuz kuşu bu boruların arasından çarpmadan ilerletmeye çalışıyoruz. Oyunda sadece 1 hakkımız var. Bir defa borulara çarpınca oyuna baştan başlanıyor. Bu da oyunda ilerlemenin oldukça zor olmasına sebep oluyor. Flappy Bird en yüksek puanı benim şimdiye kadar yaptığım flappy bird rekor puanı 38 oldu. Sosyal medyada bir çok Flappy Bird Highscore capsı dolaşsada bunların photoshoplu olmaları yüksek ihtimal. İnsanlar arkadaşlarını ezmek için Flappy Bird Hilerine yada böyle oynanmış resimlere başvuruyor.

İnsanlar arasında yaşanan bu Flappy Bird çılgınlığı komik olaylarada sebebiyet veriyor. Sosyal medyada özellikle facebookta Flappy Bird Geyikleri oldukça fazla. İnsanlar oyunla alakalı vineler ve videolar paylaşıyor.

Flappy Bird Oyna
Flappy Bird yapımcısına hatrı sayılır bir servet kazandırdı. 100 milyon gibi uçuk bir rakamda indirilen oyun, bu indirilmeye karşılık yapımcısına günlük 50 bin dolar gibi muazzam bir para kazandırıyor. Oyun ücretsiz olmasına rağmen uygulama mağazaları indirilme başına oyun ve uygulama yapımcılarına belirli bir ücret ödediği için Flappy Bird yapımcısı tabiri caizse köşeyi döndü :))

Şuan için Android ve IOS tabanlı telefon ve tabletlere sunulan oyun çok yakın zamanda Windows8 işletim sistemli cihazlar içinde uygulama mağazasına eklenecek. Flappy Bird indirmek isteyenler ücretsiz şekilde kullandıkları yazılımların uygulama mağazalarından oyunu temin edebilirler. Oyun böyle ilgi görünce Flappy Bird Flash Oyunu da bilgisayar kullanıcıları düşünülerek yapıldı.
Sponsorlu Bağlantılar