Karakalem Resimleri Nasıl Çizilir

Sponsorlu Bağlantılar
Karakalem
Karakalem resim çizmek isteyen bir kişi işe ilk olarak geometrik şekiller çizerek başlamalı. Karakalem teknikleri kullanılarak bir figür bile çizilse bu figür geometrik şekillere dayanarak oluşturulur. Karakalem çizime yeni başlayan birisi daire , küp ve üçgen gibi şekillerin kullanımıyla figür oluşturulur. Bu şekillere belli çizgi değerleri ve tonlamalarla hacimde katılarak yüzeyler belirlenir ve yavaş yavaş objemiz ortaya çıkar.

Karakalem yetenek sınavına hazırlananlar çeşitli kurslarla çizim yeteneklerini geliştirebilir. Eğer çok yoğun bir disiplinle çalışma yapabilecekseniz evde de bu çizimlerinizi yapabilirsiniz. Ama yine de bir kursa katılmanız grup halinde yapılacak çalışmalar daha motive edici olacaktır.

Karakalem çizim yaparken bir kadraj alınır ve bu kadraj içinde çalışmalar yapılır. Örneğin bir elma çizeceksek önce elmamızın dış bölgesini çizip daha sonra detaylandırılıp gölge değerleri ve ışık yansımaları verilir.

Karakalem resim yapmak isteyenler için gerekli karakalem malzemeleri kurşun kalem, silgi, maket bıçağı ( kalemi ince ve uzun açabilmek için) , kraft kağıdı yada beyaz kağıt çizim yaparken bize gerekli malzemeler arasında yer alır.
Sponsorlu Bağlantılar